Tournament 2015

3 maja 2016r. w ramach festiwalu Kielce ROCKują Tournament wystąpili:

 

POBUDKA (PL)

Zespół powstał w kwietniu 2010. W swoim dorobku mają już zwycięstwo w ogólnopolskim konkursie „Pociąg na scenę”. W finale udział wzięło 18 solistów oraz 10 zespołów. Swój pierwszy występ mieli w celestynowskim kościele, a przed kilkutysięczną widownią wystąpili na przełomie maja i czerwca na koncercie „Marsz dla życia i rodziny” w warszawskim Parku Krasińskich. Jak sami zaznaczają wystąpienie przed tak dużą publicznością było dla nich naprawdę dużym przeżyciem.
W skład zespołu wchodzą uczniowie szkół podstawowych z terenu gminy Celestynów: Zofia Zduńczyk, wokal, Natalia Szopa, basistka, Joanna Jaworska, klawisze, Paweł Dziedzic, gitara elektryczna, Kacper Górski, perkusista, Kuba Górski, obsługa techniczna i medialna. – Prawie wszyscy chodzimy do jednej szkoły. Nasza przygoda zaczęła się od propozycji Asi. Mieliśmy razem grać i śpiewać. Zebraliśmy się więc i zaczęliśmy ćwiczyć – słyszymy od Zosi. W większości z nich nie jest to pierwsza przygoda z muzyką. Asia z Zosią przez pięć i sześć lat uczyły się gry na pianinie, Natalia na skrzypcach, Paweł gitarze a Kacper na perkusji.

https://www.facebook.com/Zespół-Pobudka-366554610164880

 

MAGISTER NINJA (PL)

Magister Ninja - powstał w roku 2008 w Łodzi. Zespół gra mieszankę muzyki rockowej z elektroniką oraz rapem. W 2010 roku zespół udostępnił swoją debiutancką płytę "Praca Magisterska". Album zawiera 11 utworów (w tym cover Mieczysława Fogga). Zespół zagrał ponad 100 koncertów po całym kraju promując swój materiał, mając przyjemność grać u boku takich artystów jak: Apollo 440, Kazik i Kult, H-Blockx, Maciej Maleńczuk i Psychodancing, Kamil Bednarek, Peja, T.Love, Enej, Ten Typ Mes, Happysad, Nagły Atak Spawacza, Ocean, Grubson, Rahim, O.S.T.R, Sokół i Marysia Starosta, Małpa, 3oda Kru, Bob One, WSRH, Donguralesko, Rasmentalism, Miuosh, Zeus i wielu innych grając zarówno na imprezach rockowych jak i hip-hopowych. Zespół miał przyjemność grać zarówno koncerty klubowe, plenery, Juwenalia czy Dni Miasta, Maraton Łódzki, festiwale: Hip-Hop Nysa Fest, Targowa Film Street & Music Festival, i inne imprezy. W 2012 roku zespół wydał swoją druga płytą zatytułowaną "Raport Kryzysowy", na której znalazł się cover utworu "Śnił mi się rodzinny dom" autorstwa Janusza Laskowskiego. Album „Raport Kryzysowy” jest dostępny w wersji fizycznej oraz można go bezpłatnie pobrać z oficjalnej strony zespołu. Album uzyskał nominację do nagrody "Punkt dla Łodzi" oraz "Łódzkiej Płyty Roku". Obecnie zespół wydał swój trzeci album- ZOMBIE SEX na którym gościennie wystąpili min. Zeus, WuWunio, Pęku VETO, Buczer PTP, Mc Serch oraz wielu innych. Teraz zespół pracuje nad swoim czwartm krążkiem.

www.magisterninja.com

 

AUTHORITY (PL)


Zespół został założony jeszcze pod koniec lat 90 przez 3 przyjaciół ze szkoły średniej. Po roku czasu zostało nagrane pierwsze demo składające się z 4 utworów. Podczas kolejnego okresu działalności nastąpiły małe rotacje w składzie i pojawił się nowy gitarzysta solowy. Od tego momentu zespół zagrał kilkanaście udanych koncertów między innymi w klubach oraz na kieleckich juwenaliach. Na podsumowanie tego okresu zespół wystąpił na koncercie w radio Kielce i ten koncert został zarejestrowany co stanowi oficjalną Epkę koncertową. Niestety niedługo po koncercie z niezrozumiałych przyczyn zespół zawiesił działalność ( praca, żony, dzieci, rozwody, kochanki, spacery z psami, wynoszenie śmieci)
Po tych wszystkich perypetiach w roku 2012 zespół został reaktywowany w oryginalnym trzy osobowym składzie który tworzył nową muzykę. Skład uzupełnił wokalista Sebastian Serwilski z nową energią i zaangażowanymi tekstami. Niedługo potem kolejna rotacja, Sebastiana na froncie zastąpił Hubert Lemiecha oraz dołączył gitarzysta solowy Eant Clistwood. Sebastian cały czas pozostaje w zespole jako autor tekstów.

www.facebook.com/authorityone

 

SABOTAGE (PL)

Zespół SABOTAGE został założony w 2010 roku i jak wiele młodych zespołów zaczynał w garażu, gdzie komponowano muzykę, pisano teksty i marzono o przyszłych koncertach. Już na początku 2011 Zespół stawiał pierwsze kroki koncertowe. Choć "początki" to sprawa dziś odległa to jedno nie zmieniło się od tamtej pory, niezależnie od sytuacji czy to personalnych czy muzycznych, zespół konsekwentnie idzie na przód.
Do 2015 roku, zespół zagrał na wielu koncertach tak własnych jak i w roli supportu, przeglądach muzycznych, gdzie otrzymywał bardzo dobre recenzje tak od publiczności, profesjonalistów czy krytyków muzycznych. Zespół może się poszczycić grą na "przystanku Woodstock", grą w stołecznej "Progresji", supportem przed "the Animals" czy Arturem Brownem, KSU, Lipali, Hunter, Power od Trinity, 4szmery, Mech oraz wieloma innymi artystami tak z rodzimej "półki" jak i zagranicznej.
Mimo ostatnich zmian personalnych zespół idzie naprzód.

www.facebook.com/HMSabotage