2 edycja festiwalu

Druga edycja festiwalu Kielce ROCKują odbyła sie w dniach 11-14 września 2014r.

W ciągu czterech dni 112 muzyków w 24 formacjach zagrało na 10 scenach.
Dało to łącznie około 35 godzin muzyki, a wysłuchało tego około 2500 osób…


11 września 2014r. w ramach festiwalu Kielce ROCKują wystąpili:

 

KRAKÓW STREET BAND


Krakowski bluesowo- jazzowy zespół tworzony przez ośmiu profesjonalnych muzyków działających na codzień w innych projektach.
Wyjątkowi także z tego, że gdy tylko pogoda pozwoli spotykają się na Krakowskim Rynku i ku uciesze turystów dają pełne energii występy, które już wpisały się w pejzaż miasta.
W połowie 2014r. wystartowali w Must Be The Music, gdzie dotarli aż do finału polsatowskiego show zbierając zasłużone doskonałe opinie jury.
W tym samym roku zespół odwiedził Hiszpanię reprezentując Polskę na VI Międzynarodowym Festiwalu Zespołów Ulicznych Haizetara.
W maju 2014r. wydali swój debiutancki album pod tytułem: "Kraków Street band". Premiera płyty odbyła się w ramach festiwalu Bluesroads w Krakowie.
 Wszystkie te wydarzenia spowodowały, że zasłużenie kwartalnik Twój Blues ogłosił ich odkryciem roku 2014.
W 2015 roku wydali dwupłytowy album "Dedicated to Jerzy Wójcik". 

W ramach 2 edycji festiwalu Kielce ROCKują Kraków Street Band wystąpili w Pałacyku Zielińskich.

www.facebook.com/krakowstreetband

 

GWEN ASHTON

Wirtuoz gitary elektrycznej urodzony w Walii skąd w latach 60tych wyemigrował do Australii.
Grą na gitarze zainspirowali go tacy muzycy jak Chuck Berry, Buddy Holly, Johny Winter, Jimi Hendrix, Buddy Guy i Rory Gallagher.
Wieloletnią grą jako muzyk sesyjny i koncertowy partner najwiekszych gwiazd australijskiego rocka i bluesa zapracował na opinię jednego z najwybitniejszych gitarzystów.
Został zresztą w 2001r. uznany przez Guitar Part Magazine za gitarzystę rocku obok takich tuzów jak Jeff Beck i Gary Moore.
Classic Rock Magazine napisał, że muzyka Ashtona to połączenie White Stripes i Rorry Galaghera.
W 2012 roku wydaje album „Radiogram”. Zaprosił na niego takich wykonawców jak: Don Airey (Deep Purple, Rainbow, Whitesnake, Black Sabbath), Kim Wilson (Fabulous Thunderbirds), Robbie Blunt (Robert Plant, Bronco, Silverhead), Johnny Mastro (LA’s Mama’s Boys), Mark Stanway (Magnum, Phil Lynott), Mo Birch (UB40, Go West, Culture Club), Henry Parker.
W ramach 2 edycji festiwalu Kielce ROCKują Gwen Ashton wystąpił w klubie Woor.

 www.gwynashton.com

 

SZYLU PAZA & PAUL DABLIU

Jeden z najbardziej kontrowersyjnych zespołów w Polsce. Fetyszyści pulsującego basu, laserowego wzroku, oraz układów tanecznych doprawionych szlachetnym światłem kuli disco.Twórcy disco-piątki. Zakazani w wielu krajach z powodu rozprzestrzeniania disco epidemii.

Spontaniczne połączenie energii międzydiscogalaktycznej. Tak chyba najlepiej można określić spotkanie dwójki przyjaciół, którzy w 2011 roku postanowili, że zostaną najbardziej oryginalnym duetem świata.
Szylu Paza & Paul Dabliu to grupa znana z nietuzinkowych pomysłów, kontrowersyjnych występów, oraz najlepszych fanek. Cenimy w życiu dobry bas, kołyszące biodra i wszystko co pięknie mieni się cekinowymi kolorami. Grupa czynnie koncertuje siejąc po całej polsce niezidentyfikowanego dotychczas wirusa DISCO EPIDEMII. Na scenie zawsze dają z siebie 50%.
W ramach 2 edycji festiwalu Kielce ROCKują Szylu Paza & Paul Dabliu wystąpili w klubie Kotłownia.

 www.facebook.com/szyluandpaul

 

HILLARY MALA

 Muzyczna reinkarnacja postaci historycznej z Kielc - górnika, który pracował w okolicach Karczówki w siedemnastym wieku. Skład trzy-osobowy: Zapała na wokalu i gitarze, Kozioł na basie, Krzemiński Jr na perkusji. Byt zainicjowany półtora roku temu zaowocował całkiem niedawno 40-minutowym albumem nakładem pseudo-legalnej oficyny Zlotu Prezesów Bezludnych Wysp.

W ramach 2 edycji festiwalu Kielce ROCKują Hillary Mala wystąpili w klubie Kotłownia.

 

 

12 wrzesnia 2014r. w ramach festiwalu Kielce ROCKują wystapili:

 

BLINDSIDE BLUES BAND

W 1993r. wokalista i gitarzysta Mike Onesko zakłada zespół, który dziś zalicza się bez wątpienia do ścisłego grona najciekawszych wykonawców sceny amerykańskiego blues-rocka.
Przez ten okres zespół nagrał 12 albumów dla Shrapnel Records i Groovyard Rec, nie licząc wydawnictw specjalnych czy projektów z udziałem samego Mike'a Onesco. Przykładem może być świetny "Tribute to Jimi Hendrix vol1 i vol2, na których możemy usłyszeć takiich gitarowych tuzów jak Larry Corryel, Steve Lukateher czy Robben Ford.
Zdaniem krytyków przez cały czas swojej działalności zespół trzyma naprawde wysoki poziom wykonawczy, tak na scenie jak i na produkcjach audio.

W ramach 2 edycji festiwalu Kielce ROCKują Blind Side Blues Band wystąpili w Wojewódzki Domu Kultury.

 www.mikeoneskoband.com

 

DUDLEY TAFT

Jest wschodzącą gwiazdą amerykańskiej sceny blues-rockowej, która po blisko 30 latach pracy z różnej maści zespołami dojrzał do powrotu do swoich wczesnych inspiracji bluesowymi mistrzami i zaczął swoją muzykę firmować własnym nazwiskiem.
W muzyce Taft'a czuć przede wszystkim wyraźne wpływy souther-rocka, inspiracje Freddie King'iem subtelnie przemieszane z własnymi doświadczeniami muzycznymi. Dzięki temu Taft ma w pełni rozpoznawalny styl i brzmienie.
Recenzenci co rusz dopatrują sie coraz to innych porównań i odniesień co tylko potwierdza unikatowość kompozycji Dudley Taft'a.
W ramach 2 edycji festiwalu Kielce ROCKują Dudley Taft wystąpił w Wojewódzkim Domu Kultury.

 www.dudleytaft.com

 

13 września 2014r. w ramach festiwalu Kielce ROCKują wystąpili:

 

ROMAN "PAZUR" WOJCIECHOWSKI

Zadebiutował w 1965r. w zespole muzycznym Meteory. W latach 1968-1972 Był liderem grupy Twarze Dzielnicy Południowej, który został okrzyknięty pierwszym zespołem blues-rockowym z prawdziwego zdarzenia w Polsce.
W 1986r. powstaje zespół Pazur Rock-Blues Band w skład którego weszli Leszek Cichoński, Włodzimierz Krakus, Andrzej Urny i Rafał Rękosiewicz.
W 1991r. z grupą Dużo Dobrych Dźwięków jako pierwszy w historii wykonawca bluesowy został najwyżej ocenionym reprezentantem Polski w konkursie Grand prix Sopot '91.
Z DDD nagrali w 1991r. album "Dużo Dobrych Dźwięków" i...rozwiazali band.
Po powrocie z Berlina założył formację Roman Pazur Wojciechowski & Czarne Komety z Południa złożoną w dużej mierze z weteranów śląskiego blues-rocka.
W ramach festiwalu Roman "Pazur" Wojciechowski wystąpił w Centrum Kultury w Morawicy.

 www.pazur.zanet.pl

 

KARAZ & THE FORK

Karaz & the Fork to przede wszystkim projekt muzyczny. Z poczatkiem 2014r. Raper Karaz i zespół the Fork zaczęli konstruować funky underground'owy set muzyczny polegający na instrumentalnym ubarwieniu tekstów Karaza. Doświadczenie sceniczne i trueskoolowy klimat to ich znak rozpoznawczy. Dużo energii połączone z boom bap groove'm daje niesamowity efekt.W 2015r. własnym sumptem wydali płytę pt.: "Karaz & the Fork".

W 2016r. Karaz zawiesił czasowo grę z the Fork oddając całą swą energię nowemu projektowi, który tworzy z muzykami z Paul Litick.
Zespół wystąpił pod szyldem festiwalu w klubie Woor w Kielcach.

W ramach 2 edycji festiwalu Kielce ROCKują Karaz & the Fork wystąpili w klubie Woor.

 www.facebook.com/K1FORK

 

PRAVIA


Pravia (pol. Prawia) – Nazwa pochodzi od słowiańskiego świata bogów oraz bohaterów którzy zasłużyli na miejsce obok nich. Jest to miejsce które tworzy wszechświat, a jednocześnie jest nim w samym sobie. Łączy inne światy w siebie takie jak Nawia i Jawia będąc jednocześnie częścią ich samych.
Zespół powstał w marcu 2014r. Pierwszy koncert zagrał w maju 2014.
W muzyce zespołu Pravia słychać nie tylko death metal, ale także jego nowoczesne odmiany, naleciałości deathcore czy odniesienie do starego thrash.
Teksty i tematyka odnoszą się do starej wiary słowiańskiej. Zespół przypomina w swoich tekstach o starych bogach, wierzeniach słowian i o wielkich dokonaniach ludzi z środkowej i wschodniej europy. Dodatkowo znajdują się teksty o ludzkiej psychice gdyż jest to temat który interesuje artystów.

W ramach festiwalu Pravia wystąpili w klubie Woor.

 www.facebook.com/praviaofficial

 

HEART ATTACK


Hard n Rollowa ekipa z Krakowa, kipiący energią skład od kilkunastu lat mieszający w sobie tylko znany sposób wszystkie możliwe odmiany metalu i rocka.
A wszystko podlane tekstami w języku polskim! Spora dawka potężnych brzmień, dużo humoru ...
Kilkanaście tras, koncerty u boku minn. : Huntera, Frontside, Virgin Snatch, Decapitated...
Aktualnie w trakcie promowania nowej płyty pt,, Focus''.
Jak w jednym z ostatnich wywiadów zaproponował Hevi - perkusista zespołu,-,, nie ma czasu na pitu-pitu, nie znajdziesz tu ballad, wciągamy brzuchy, napinamy klaty i ...''

W ramach 2 edycji festiwalu Kielce ROCKują Heart Attack wystąpili w klubie Woor.

 www.heart-attack.pl

 

DEADLINE

Deadline - Połączenie szybkich riffów z ciężarem, apokaliptycznym klimatem i chwilami na zaczerpnięcie oddechu - tak w skrócie można opisać aktualną twórczość założonego w 2004 roku zespołu z Tychów. Zespół ma na koncie koncerty u boku m.in Acid Drinkers, KAT & RK, Frontside, Totem, Horrorscope czy Thy Disease.

W lutym 2014 r. wyszedł drugi album Deadline zatytułowany "Ocean Of Dunes". Materiał został nagrany w ZED Studio, a jego produkcją zajął się Tomasz "Zed" Zalewski znany ze współpracy z takimi grupami jak m.in Coma i Frontside. Gościnnie na płycie udzielił się Auman z Frontside oraz wokalistka Patrycja "Trisz" Mrowiec.

W ramach 2 edycji festiwalu Kielce ROCKują Deadline wystąpili w klubie Woor.

 www.deadline.net.pl

 

F-BAND

F BAND (skr. od FRĄCZEK BAND)(CROSSROCK) -- pierwsze w Polsce rodzinne, rockowe trio muzyczne. W skład grupy wchodzą: ojciec - ARTUR FRĄCZEK (gitary, śpiew, kompozycje) oraz synowie -- TOMASZ FRĄCZEK (gitara basowa, śpiew, kompozycje) i ŁUKASZ FRACZEK (bębny).

Zespół właściwie zaczął istnieć odkąd ŁUKASZ i TOMASZ nauczyli się grać na instrumentach. ARTUR jest cenionym gitarzystą, wokalistą i kompozytorem od lat związanym z t. zw. kielecką sceną muzyczną. Grupa wykonuje własne kompozycje oraz standardy muzyki rockowej głównie z repertuaru DEEP PURPLE. Mocne riffy gitarowe oraz wielogłosowy śpiew naprawdę robią wrażenie. F BAND najlepiej czuje się na koncertach gdzie publiczność ma szacunek dla prawdziwego rockowego grania.

W ramach 2 edycji festiwalu Kielce ROCKują F-Band wystąpili w Centrum Kultury w Morawicy.

 www.facebook.com/pages/F-Band/589325054445251

 

ALICJA BIAŁEK BAND

 Fenomenalny lekko chrypliwy bluesowy głos Alicji wspaniale komponuje się z muzyką około bluesową. Alicja Białek Band to swojego rodzaju jam session okraszony tekstami takich artystów jak Marek "Babcia" Dubeltowicz czy Paweł Wawrzeńczyk.
W ramach 2 edycji festiwalu Kielce ROCKują Alicja Białek Band wystąpili w klubie Czerwony Fortepian.

 

14 wrzesnia 2016r. w ramach festiwalu Kielce ROCKują wystapili:

 

HOODOO BAND

Nazwa zespołu pochodzi od tytułu bluesowego standardu – "Hoodoo Man Blues". Założony przez trzech przyjaciół band wykonuje muzykę łączącą w sobie funk, soul i rythm'n'blues.
Wystąpili na licznych festiwalach takich jak Rawa Blues Festival, Jimiway Blues Festiwal i Jesień z Bluesem oraz na festiwalu w Dreźnie, Żytawie, Szumperku i we Lwowie.
Zostali okrzyknięci "Odkryciem Roku 2007" w ankiecie przeprowadzonej przez "Okolice Bluesa", w ankiecie "Twój Blues" otrzymali wyróżnienie. Zdobyli również pierwszą nagrodę na III Festiwalu Forum Muzycznym w kategorii Jazz/Blues.
15 stycznia 2010 ukazał się dwupłytowy debiutancki album zatytuowany HooDoo Band. Wyjątkowość tego albumu dwie interpretacje repertuaru Ohio Players i Juniora Wellsa i zapis koncertu w Muzycznym Studio Polskiego Radia im. Agnieszki Osieckiej podczas Polskiego Dnia Bluesa 2009. 5 maja 2010 album otrzymał status złotej płyty.

W ramach 2 edycji festiwalu HooDoo Band wystąpili w Pałacyku Zielińskich.

 www.hoodooband.pl

 

4 SZMERY

Zaczęli grać dla przyjemności. Połączyła ich wspólna fascynacja jednym z największych bandów tego świata -AC/DC.

Bo można być fanem, ale z czasem jak napisał o nich ostatnio red. Metz „słuchanie już nie wystarcza”. Nie będziemy wchodzić tutaj w polemikę z różnego rodzaju „autorytetami muzycznymi” głoszącymi wszem i wobec, że AC/DC to muzyczne prostactwo i uwstecznianie muzyki. Bo prawda jest taka, że „psy szczekają, a australijska karawana toczy się po świecie od prawie 40-tu lat”.

4Szmery powstały w 1996 r. Jego założycielami byli Jarek Sroga (gitara) i Andrzej Tabor (bębny). Zespół rozpoczął koncertowanie od bocheńskich knajpek. Początkowo grali muzykę opartą na własnych kompozycjach, w których dominujące były wpływy AC/DC.

Pierwszy wokalista kapeli Piotr Pastuszak preferował sposób śpiewania B. Johnsona, stąd też w muzyce 4Szmerów więcej było nowego AD/DC. Grupa rozpadła się w 1998 r., by reaktywować rok później. Rozpoczęła od… Nowego Sącza, od „Jazz Klubu Absolwent” i tak się spodobała, że dostała zaproszenie do wzięcia udziału w nowosądeckich Juwenaliach, razem z T.Love, Po kilkunastu występach w 1999 r. dali koncert w krakowskim „Klubie Pod Jaszczurami”, zatytułowany „Bona pamięci żałobny rapsod”. Zaczęło o nich być głośno… w grudniu 2001 r. zespół zorganizował I Ogólnopolski Zlot Fanów AC/DC w pubie 2Koła w stolicy. Wskutek perturbacji w składzie zespół zmniejszył swoją aktywność, aż do maja 2004 r., kiedy rozpoczął regularne występy dla publiczności.

www.4szmery.pl

W ramach 2 edycji festiwalu Kielce ROCKują 4 szmery wystąpili w klubie Gin-Ger.