1 edycja festiwalu

Pierwsza edycja festiwalu Kielce ROCKują odbyła się 9 maja 2014 r. Z uwagi na całkowity brak budżetu, a zarazem chęć stworzenia w Kielcach festiwalu rockowego wystapiły dwa kielcekie zespoły LIMIT i KGB ściśle związane z pomyslodawcą festiwalu.

 

LIMIT Blues

Protoplastą zespołu Limit Blues był amatorski zespół „Limit” założony w roku 1983 przez trzech kieleckich licealistów, który po sześciu miesiącach zawiesił bezterminowo swoją działalność.

W roku 2012 jeden z założycieli dawnego Limitu – Paweł Wawrzeńczyk – reaktywował zespół, który w ciągu dwóch lat przygotował materiał i wydał dwa albumy z własnymi kompozycjami - "1983-2012"(2012r.) i "Co dalej"(2013r.) oraz zagrał kilka koncertów, m.in. koncert w Sali Kongresowej Pałacu Kultury i Nauki, koncert w ramach finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, oraz koncert z okazji 30-lecia Zespołu który odbył się w klubie „Kotłownia” w Kielcach 11 października 2013r.

W roku 2013 Paweł Wawrzeńczyk podjął decyzję o rozszerzeniu nazwy zespołu, który od tego czasu funkcjonuje pod nazwą Limit Blues.

W roku 2014 w skład zespołu weszli zawodowi muzycy, a praca studyjna grupy w nowym składzie zaowocowała wiosną roku 2015 pierwszym oficjalnym albumem „Inaczej” wydanym w nakładzie 10 tys. egzemplarzy. Album był dostępny m.in. jako insert w branżowym kwartalniku „Twój Blues oraz dzienniku „Echo Dnia”. W roku 2015 zespół zagrał szereg koncertów oraz występował na festiwalach bluesowych m.in. na największej imprezie bluesowej w Polsce – Suwałki Blues Festival.

Udział w festiwalowych konkursach zaowocował nagrodami: Nagrodą dla Najlepszego Zespołu na III Przeglądzie Zespołów Bluesowych w ramach Pulavian Blues Festival, Nagrodą dla Najlepszego Gitarzysty na IX Festiwalu "Wielki Ogień" im. Miry Kubasińskiej oraz Wyróżnieniem na Imielin Blues Festival. Zespół koncertował obok takich gwiazd jak Wanda Johnson czy Jerry Jablonsky & The Electric Band. Od 2013 roku zespół regularnie występuje w ramach festiwalu Kielce Rockują.

W grudniu 2015 ukazał się oficjalny koncertowy box CD + DVD Limit Blues „Koncert”. Aktualnie grupa pracuje nad drugim albumem studyjnym, który ukaże się wiosną 2016 r.

 LIMIT Blues

 

KGB Kielecka Grupa Bluesowa